Bezpečnosť a zdravotná nezávadnosť kalíška Lunette

Už od detstva sme vedení k tomu, aby sme premýšľali nad potravinami, ktoré jeme. Tak prečo sa nezamýšľame i nad tými vecmi, ktoré do našeho tela vkladáme? Vo firme Lunette veria (a my tiež), že naše telo je ríša divov a menštruačný kalíšok Lunette je navrhnutý s ohľadom na to. Lunette nie je len pekný menštruačný kalíšok. Je zároveň veľmi kvalitný, bezpečný a tiež šetrný k ženskému telu a k životnému prostrediu.

Kvalita na prvom mieste

Fínske štandardy

Menštruačný kalíšok Lunette je vyrobený z mäkkého silikónového materiálu, ktorý je schválený FDA (Úrad pre liečivá a potraviny amerického ministerstva zdravotníctva). Finská továreň Lunette starostlivo sleduje výrobu každého kalíška, aby bola zaručená jeho bezpečnosť a bezchybné prevedenie.

Produkty Lunette získali prestížne certifikácie Key Flag, ktorá oceňuje prvotriedne výrobky navrhnuté a vyrábané vo Fínsku. Certifikácie „Design by Finland“ dokazuje, že tieto výrobky sú navrhnuté fínskymi dizajnérmi. Firma Lunette dodáva: „Sme hrdí na naše produkty a tvrdo pracujeme, aby sme zaistili, že ponúkame to najlepšie!“

menstruacny-kalisok-lunette

Menštruačný kalíšok Lunette vznikol v roku 2005 a od tej doby je možné ho zakúpiť v rôznych krajinách po celom svete.

Štandardy USA

Lekársky silikón, ktorý sa používa k výrobe menštruačného kalíška Lunette má atesty FDA (Úrad pre liečivá a potraviny amerického ministerstva zdravotníctva). Je hypoalergénny, bez toxínov a nie je škodlivý pre ľudské telo. FDA odporúča vymieňať menštruačný kalíšok každé dva až tri roky.

Austrálske štandardy

TGA (The Therapeutic Goods Administration) je austrálska regulačná agentúra pre liečivá a lekárske vybavenie. Menštruačný kalíšok Lunette bol zaradený do tohto austrálskeho registra (ARTG) v roku 2007 (AUST L157084) a stal sa tak prvým silikónovým kalíškom, ktorý sa legálne začal v Austrálii predávať!

Záruka značky Lunette

Buďte na pozore, nie všetky menštruačné kalíšky, ktoré ako Lunette vypadajú, boli tiež rovnako vyrobené. I keď kalíšok na prvý pohľad vypadá rovnako, uistite sa, že sa jedná o originálny kalíšok značky Lunette. Nakupujte v obchodoch a e-shopoch, ktorým môžete veriť. Zdravie máme totiž iba jedno.

menstruacny-kalisok-lunette-01

Originálne kalíšky Lunette sú skrátka najlepšie!

Už od začiatku výroby kalíškov sa našli takí, ktorí kopírovali návrhy iných výrobcov. Bohužiaľ ani kalíšok Lunette nie je v tomto ohľade výnimkou. Avšak len preto, že nejaký kalíšok vypadá ako Lunette, neznamená to, že je to on. Na rozdiel od kópií používa firma Lunette lekársky silikón a farbivá schválené FDA.

Samozrejme, že si môžete kúpiť kalíšok, ktorý bude lacnejší. Ale kvalita, bezpečnosť a dôveryhodnosť by pre vás mali byť vždy prioritou.

Prečo je originál tak dôležitý?

  • Silikón z neznámeho zdroja môže ohroziť naše zdravie.
  • Neoriginálny kalíšok by mohol obsahovať toxické či nebezpečné látky pre naše telo.
  • Zlá kvalita materiálu môže viesť k ľahšiemu opotrebeniu kalíška, trhlinám či problémom s roztvorením kalíška a držaním na správnom mieste.

Silikón, ktorý sa používa k výrobe menštruačného kalíška Lunette, nie je rovnaký ako ten, ktorý sa používa pre silikónové prsné implantáty. Je mäkký, hodvábny a predsa pevný a pre telo nepredstavuje žiadne riziko.

Obsahuje menštruačný kalíšok Lunette ftaláty, bisfenol A alebo ťažké kovy?

Nie. Kalíšky Lunette (číre i farebné varianty) sú vyrobené z lekárskeho silikónu najvyššej kvality a neobsahujú žiedne ftaláty, bisfenol A a ani ťažké kovy.

Mala by som vymieňať kalíšok Lunette každý rok za nový?

Nie je nutné takto často kalíšok vymieňať. Môžete ho bez obáv používať niekoľko rokov. Bežne sa uvádza 5-10 rokov, avšak FDA odporúča vymieňať kalíšky čo tri roky. Pokiaľ o novom kalíšku uvažujete iba kvoli jeho zafarbeniu, je možné takto zájdený kalíšok vyčistiť (Prečítajte si článok Ako kalíšok vyčistiť. Značka efektívne a rýchlo!).

Ako môžem mať istotu, že sa výrobky firmy Lunette skutočne vyrábajú vo Fínsku?

Všetky produkty značky Lunette, a to vrátane čistiaceho gélu Lunette (Gel FeelBetter) a Moodsmooth Remedy oleja, majú prestížne ocenenie Key Flag. Toto ocenenie a certifikácia sa udeľuje iba výrobkom, ktoré sa vyrábajú vo Fínsku. Združenie podporuje a reguluje fínsku výrobu, výrobky a inovácie už viac ako 95 rokov.

Článok bol volne preložený zo stránok výrobcu Lunette, originálne znenie nájdete tu: Menstrual Cup Quality And Standards.